Tirgotāja rēķins

Tirgotāja rēķins

Tirgotāja rēķins vai merchant account ir tāds bankas norēķinu konts ar kura palīdzību tirgotājs var pieņemt maksājumus ar bankas kartēm. Visbiežāk ar to saprot, ka banka piedāvā pakalpojumu kompleksu, ar kura palīdzibu tirgotājs savās tirdzniecības vietās uzstāda karšu termināli un klienti var norēķināties ar kredītkartēm un debitkartēm. Tomēr mūsdienās arvien biežāk fiziska termināļa nemaz nav un tirgotājiem nepieciešams autorizēt savu klientu kartes internetā.

 

Praksē nav īpašu problēmu ar tirgotāja rēķina atvēršanu vietējām kompānijām, kurām vajag autorizēt kredītkartes valsts ietvaros. Tomēr mūsdienās ir biznesi, kuru mērķauditorija virs nav vienas valsts ietvaros. Šādam biznesam bieži vien vietējā juridiskā persona nav vislabākais biznesa instruments. Starptautikā biznesā daudz piemērotāka ir ārzonā dibināta IBC. Problēma ir tā kā lielāka daļa banku vienkārši šadai kompānijai nevar atvērt merchant account. Pirmkārt tapēc, ka lielākai daļai banku vienkārši ir tikai vietējās licences. Otrkārt, pat ja bankai ir Eiropas vai starptautiskā licence, arī tad merchant account atvēršana nerezidentu kompānijai ar starptautiska rakstura biznesu nav tik vienkārš process. Tomēr iespējams tas ir.

 

Mēs labprāt palīdzētu jums izveidot visu tirgotāja struktūru, kas sākas ar pareizās jurisdikcijas izvēli un noved pie sekmīga merchant account atvēršanas.